Jak przypomina portal "O2", warszawska restauracja Magdy Gessler jest niezwykle popularna. Wiele osób chce spróbować dań, firmowanych nazwiskiem znanej restauratorki. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na dania przygotowane "U Fukiera" (zarówno w restauracji, jak i delikatesach o tej samej nazwie). Ich ceny zwalają z nóg. Za 6 sztuk pierogów z kapustą i grzybami zapłacimy aż 42 złote. Oznacza to, że jedna sztuka kosztuje aż 7 złotych!

Ceny u Magdy Gessler

Nie ulega wątpliwości, że Magda Gessler jest najbardziej znaną polską restauratorką. Zainteresowaniem cieszą się zarówno prowadzone przez nią programy, jak i jej restauracje. "U Fukiera" cieszy się zainteresowaniem zarówno mieszkańców Warszawy, jak i odwiedzających stolicę turystów.

Niestety serwowane w restauracji Magdy Gessler dania, nie należą do najtańszych. W menu pojawiły się właśnie dania charakterystyczne dla Świąt Bożego Narodzenia. I tak przykładowo za wspomniane już 6 sztuk pierogów z kapustą i grzybami, zapłacimy 42 złote.

Za kaczkę pieczoną w całości z jabłkami (Antonówki) zapłacimy u Magdy Gessler 140 złotych. Koszt kapusty z grzybami i pigwą to 79 złotych za niespełna litr (dokładnie 900 ml). Za kilogram piernika z powidłem śliwkowym zapłacimy 85 zł, a za makowca z orzechami aż 120 zł.

Świąteczne zestawy

Jeśli nie przerażają was ceny i nie chcecie spędzić Wigilii przy garach, możecie skorzystać z oferty restauracji "U Fukiera", zamawiając specjalne zestawy. "Świąteczna uczta" będzie nas kosztowała 456,30 zł. W ramach tego zestawu otrzymamy 9 różnych potraw, w tym między innymi: pół kilograma pasztetu z dziczyzny i grzybów, barszcz czerwony (900 ml), 10 sztuk uszek z borowikami, śledzia po polsku (300g), czy sandacza w zalewie octowej (300 g).

Możemy też wybrać nieco tańszy zestaw. "Wigilijna chwila" będzie nas kosztować 363,60 zł. W tej cenie otrzymamy również 9 potraw, wśród których znajdzie się między innymi sałatka jarzynowa z marynowanymi grzybami (300 g), kompot z suszu (900 ml), czy uszka z borowikami (10 sztuk).

Co sądzicie o tych cenach?

To też może cię zainteresować: Były mąż Marty Kaczyńskiej przeszedł spektakularną metamorfozę. Aż trudno go rozpoznać

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Czyszczenie kuchni po wielkim gotowaniu może być prostsze. Stary tłuszcz zniknie w mgnieniu oka

O tym się mówi: Książę Harry ucieka do Wielkiej Brytanii. Co się stało i co na to Meghan Markle