Jak podaje portal "O2", od lat najpopularniejszym rodzajem okien umieszczanych w naszych domach są te, wykonane z plastiku. Warto się zastanowić, czy właściwie ich używamy. Jeden prosty trik, jaki możemy w nich zastosować, pozwoli obniżyć rachunki za ogrzewanie.

Zalety okien z tworzywa

Duża wytrzymałość to jedna z podstawowych zalet okien wykonanych z tworzywa sztucznego, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Mimo to, wciąż niewiele osób wie o pewnej ukryte funkcji w nich drzemiących. Ta prosta sztuczka może naprawdę zdziałać cuda. Można ją wykorzystać nie tylko latem, ale także zimą.

Choć mało kto wie, plastikowe okna mają swoiste dwa tryby, które śmiało mogą być określone letnim i zimowym. Wykonanie jednej, niepozornej czynności pozwoli na uszczelnienie okien zimą, a co za tym idzie zmniejszenie rachunków za ogrzewanie domu lub mieszkania.

Pierwszym krokiem jest zlokalizowanie w ramie naszego okna specjalnej śruby, to właśnie przez nią tracimy zimą ciepło. Odpowiednie jej dokręcenie pozwoli na poprawę szczelności okna i przedostawaniu się ciepłego powietrza na zewnątrz. Wystarczy dokręcić śrubę w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

To też może ograniczyć wysokość rachunków

Szalejąca drożyzna drenuje nasze portfele. W górę poszła żywność, a także wzrosły koszty utrzymania domu związane z rachunkami. Aby jak najbardziej ograniczyć zużycie energii elektrycznej warto wymienić żarówki na te energooszczędne i pamiętać o ich wyłączaniu, kiedy nie ma nas w danym pomieszczeniu.

Nie należy także pozostawiać włączonych do gniazda urządzeń i ładowarek, które zawsze pobierają prąd.

Żarówka/YouTube @MOS Wojska
Żarówka/YouTube @MOS Wojska
Żarówka/YouTube @MOS Wojska

A jakie wy macie patenty na oszczędzenie pieniędzy na rachunkach?

To też może cię zainteresować: Były mąż Marty Kaczyńskiej przeszedł spektakularną metamorfozę. Aż trudno go rozpoznać

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Czyszczenie kuchni po wielkim gotowaniu może być prostsze. Stary tłuszcz zniknie w mgnieniu oka

O tym się mówi: Ceny świątecznych dań u Magdy Gessler znów znalazły się w centrum uwagi. Za same pierogi trzeba sporo zapłacić