Jak podaje portal "Jastrząb Post", Bronisław Komorowski nie pozostawił na swoim następcy na urzędzie prezydenta suchej nitki. Były polityk w mocnych słowach skomentował postawę Andrzeja Dudy i wypowiedziane przez niego słowa w trakcie obchodów ważnej dla wszystkich Polaków rocznicy. Padły wyjątkowo mocne słowa.

Wystąpienie Andrzeja Dudy

Bronisław Komorowski zasiadał w fotelu prezydenta jedną kadencję. To właśnie obecny prezydent w wyborach prezydenckich w 2015 przegrał z Andrzejem Dudą. I choć od tego czasu były prezydent trzyma się raczej na uboczu polityki, nie przestaje komentować bieżących wydarzeń, a także recenzować prezydentury swojego następcy.

Nie ulega wątpliwości, że wiele wystąpień i wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy wzbudzało ogromne kontrowersje, a czasem wręcz oburzenie opinii publicznej. Do takiej sytuacji doszło również w poniedziałek 13 grudnia, kiedy obchodzono 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

Andrzej Duda/Youtube @Andrzej Duda
Andrzej Duda/Youtube @Andrzej Duda
Andrzej Duda/Youtube @Andrzej Duda

Prezydent Duda w pełnym emocji wystąpieniu określił Jaruzelskiego "tchórzem i zdrajcą Polski". Dla części obywateli naszego kraju, taka wypowiedź była skandaliczna. Wielu ekspertów podkreśla niejednoznaczność tej postaci, wskazując, że poza oczywistym ograniczeniem praw obywatelskich oraz nadużywaniu władzy, jego decyzja mogła uratować nasz kraj przed interwencją ze strony państw wchodzących w skład Układu Warszawskiego.

Bronisław Komorowski krytykuje prezydenta Andrzeja Dudę

Obojętny wobec wystąpienia Andrzeja Dudy nie pozostał również jego poprzednik na urzędzie prezydenta, Bronisław Komorowski. Były prezydent nie ma wątpliwości, że prezydent zawsze powinien "ważyć słowa i być wzornikiem wspólnoty narodowej".

Komorowski postanowił również dać małą radę obecnemu prezydentowi. Jego zdaniem Andrzej Duda powinien powściągnąć swój jęzuk i unikać nienawiści, jaką często słychać w jego wypowiedziach. "Trzeba choć trochę umiaru i kultury oraz wymiaru prezydenta" - dodał były prezydent.

Bronisław Komorowski/ YouTube @Super Express
Bronisław Komorowski/ YouTube @Super Express
Bronisław Komorowski/ YouTube @Super Express

Zgadzacie się z Bronisławem Komorowskim?

To też może cię zainteresować: Książę Harry ucieka do Wielkiej Brytanii. Co się stało i co na to Meghan Markle

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ceny świątecznych dań u Magdy Gessler znów znalazły się w centrum uwagi. Za same pierogi trzeba sporo zapłacić

O tym się mówi: Kondolencje płyną z całej Polski. Odszedł gwiazdor "Rancza" i "Świata według Kiepskich"