Jak podaje portal "Pomponik", nie żyje Tadeusz Ross. Aktor miał 83 lata. Tę niezwykle smutną informację przekazał szef Warszawskiego Forum Samorządowego. Artysta zmarł w nocy z 13 na 14 grudnia.

Nie żyje Tadeusz Ross

Tadeusz Ross zmarł w nocy z 13 na 14 grudnia. Z doniesień "Super Expressu" wynika, że przyczyną śmierci artysty miało być zakażenie koronawirusem. Ross był człowiekiem wielu talentów. Świetnie sprawdzał się nie tylko jako aktor, ale także satyryk, autor tekstów, a nawet polityk.

Przyszedł na świat 14 marca 1938 roku w Warszawie. W 1959 roku ukończył Wydział Aktorski Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Wspólnie z Piotrem Fronczewskim Tdeusz Ross prowadził również audycję radiową pod tytułem "Rossmówki".

Największą popularność przyniósł mu program satyryczny "Zulu-Gula", emitowany od 1992 do 1996 roku. Aktor występował w nim w czerwonej marynarce i żółtym berecie, komentując rzeczywistość. Zwykł mawiać, że "Polska to jest bardzo ciekawa kraj".

Tadeusz Ross sprawdzał się nie tylko jako aktor, ale także jako polityk. W 2006 roku został radnym Warszawy, a rok później został wybrany posłem na Sejm. Startował z list Platformy Obywatelskiej. W 2013 roku został europosłem zastępując Rafała Trzaskowskiego. W 2018 roku ponownie zasiadał w Radzie Warszawy, zdobywając mandat radnego.

Tadeusz Ross/YouTube @Wieści-24
Tadeusz Ross/YouTube @Wieści-24
Tadeusz Ross/YouTube @Wieści-24

Rodzinie, bliskim, przyjaciołom i sympatyką Tadeusza Rossa składamy wyrazy współczucia.

To też może cię zainteresowć: Krzysztof Igor Krawczyk nie miał dokąd iść. Wiemy, gdzie teraz mieszka i gdzie spędzi Boże Narodzenie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Robert Lewandowski ma powody do świętowania. Spotkało go coś bardzo miłego. O co chodzi

O tym się mówi: Czekają nas wyjątkowo drogie święta. Składniki potrzebne do przygotowania jednej z tradycyjnych potraw podrożały o 100 procent

Z życia gwiazd: Tajemnica Olgi Bończyk i Zbigniewa Wodeckiego wyszła na jaw. Co od lat ukrywała aktorka