Jak podaje portal "Wirtualna Polska", nie żyje Larry Sellers. W kultowym serialu "Doktor Quinn" wcielał się w postać Tańczącej Chmury. Aktor zmarł w wieku 72 lat.

Nie żyje Tańcząca Chmura

Larry Sellers przyszedł na świat 2 grudnia 1949 roku w Pawhusce (Oklahoma). Miał w sobie krew aż trzech różnych indiańskich plemion (Czirokezów, Dakotów i Osedżów). Po ukończeniu szkoły średniej odbył służbę w Marynarce Wojennej.

Larry Seller/ YouTube @Enominea
Larry Seller/ YouTube @Enominea
Larry Seller/ YouTube @Enominea

Po jej zakończeniu podjął studia na Stanowym Uniwersytecie Arizony, które ukończył z wyróżnieniem. W późniejszych czasach wyższe wykształcenie okazało się dla niego bardzo ważne, bo mógł wykładać na uczelni historię i kulturę Indian. Uczył również języka Osage.

Swoją przygodę z filmem zaczął od bycia kaskaderem. Po raz pierwszy na ekranie pojawił się w 1985 roku. Wystąpił w głośnym filmie "Rewolucja", w którego obsadzie znajdował się Al Pacino. Sellers wcielił się w postać rdzennego mieszkańca Ameryki. W wywiadach przyznawał, że pierwszą scenę zagrał wspólnie z Alem Pacino i podkreślił, że to przeżycie, którego "po prostu nie da się zapomnieć".

Larry Sellers/YouTube @AS AS 1076
Larry Sellers/YouTube @AS AS 1076
Larry Sellers/YouTube @AS AS 1076

Aktor zawsze wcielał się w postacie Indian. Nie inaczej było w kultowym serialu "Doktor Quinn", który zdobył wielu fanów na całym świecie. Sellers wcielał się tam w postać Tańczącej Chmury, jednego z szejeńskich przywódców. Na jego końcie znalazła się również nagroda First Americans in the Arts - otrzymał ją w kategorii "Najlepszego aktora w serialu telewizyjnym".

Aktor zmarł w czwartek 9 grudnia w wieku 72. lat.

A wy, należeliście do grona wielbicieli serialu "Doktor Quinn"? Pamiętacie Tańczącą Chmurę?

To też może cię zainteresować: Meghan Markle i książę Harry pochwalili się nową kartką bożonarodzeniową. Bardzo ciekawy szczegół różniący ją od poprzedniej. Chodzi o dzieci

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Skandal wokół "Sprawy do Reportera trwa". Mecenas Maria Wentlandt-Walkiewicz zabiera głos. Co powiedziała

O tym się mówi: Zaskakujące doniesienia obiegły media. Ochroniarze Jacka Kurskiego postanowili przerwać milczenie. Co zdradzili