Jak przypomina portal "Interia", w piątek 17 grudnia w "Gazecie Wyborczej" ukazała się rozmowa z byłym funkcjonariuszem BOR-u, który brał udział w wypadku kolumny przewożącej ówczesną premier, Beatę Szydło. Z jego relacji wynika, że funkcjonariusze składali fałszywe zeznania dotyczące przebiegu zdarzenia. Do tych informacji odnieśli się politycy opozycji, a także wicerzecznik PiS. Co powiedział Radosław Fogiel?

Wypadek z Beatą Szydło

Piotr Piątek, były oficer BOR potwierdził zeznania świadków, że tamtego feralnego dnia w 2017 roku, kolumna poruszała się bez włączonych sygnałów dźwiękowych. W czasie śledztwa ochrona ówczesnej premier zeznawała jednak inaczej. Nie wiadomo, jak zeznawała Beata Szydło, gdyż jej wyjaśnienia nie zostały przedstawione opinii publicznej.

Posłowie opozycji nie mają wątpliwości, że sprawa powinna zostać dokładnie wyjaśniona. Grzegorz Schetyna z Platformy Obywatelskij podkreślił, że społeczeństwo powinno mieć prawo poznać treść zeznań Beaty Szydło.

Beata Szydło/ screen YT
Beata Szydło/ screen YT
Beata Szydło/ screen YT

Radosław Fogiel komentuje sprawę

Do kwestii wypadku kolumnt rządowej z 2017 roku i zmiany zeznań przez byłego oficera BOR, odniósł się także wicerzecznik PIS, Radosław Fogiel. Polityk uznał, że nie ma tu mowy o żadnych nowościach, czy skandalu. Na dowód tego przytoczył orzeczenie sądu, w którym wskazano, że przepisy złamał także kierowca BOR, a samochody nie jechały w kolumnie uprzywilejowanej. O tym złamaniu przepisów miała zostać poinformowana prokuratura.

"Jeżeli sąd doskonale wiedział, że nie było sygnalizacji dźwiękowej, tak twierdzi w swoim wyroku, to ten artykuł nie wnosi nic nowego" - podsumował Radosław Fogiel w "Śniadaniu Rymanowskiego".

Radosław Fogiel/YouTube @RMF FM

Co sądzicie o słowach Radosława Fogla?

To też może cię zainteresować: Zachowanie księdza wywołało prawdziwą burzę. Na sytuację zareagowała już kuria. Co się stało

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Edward Miszczak zabrał głos w sprawie ustawy medialnej. "Trudno wyobrazić, co się stanie"

O tym się mówi: Rekordowo wysoka waloryzacja emerytur. Eksperci wskazują, na ile mogą liczyć seniorzy