Jak podaje portal "Interia", policjanci z Piły postanowili ostrzec Polaków przed cyberprzestępcami. Ze tej okazji przygotowali specjalne nagranie, w którym ofiarą oszustów pada sam Święty Mikołaj. Ma to być przestroga przed klikaniem w podejrzane linki. Kliknięcie w nie może nas słono kosztować. Szczególnie narażeni jesteśmy w okresie okołoświątecznym.

Święty Mikołaj oszukany

Komenda Powiatowa Policji w Pile zamieściła w sieci filmik, na którym widzimy, jak sam Święty Mikołaj pada ofiarą cyberprzestępców. Niestety nikt z nas nie jest bezpieczny. Na filmiku widzimy, jak Mikołaj klika bez zastanowienia w link dołączony do wiadomości. Niestety po jego otwarciu jego urządzenie zostaje zainfekowane wirusem, który umożliwia cyberprzestępcom dostęp do konta bankowego i zgromadzonych na nim pieniędzy.

Funkcjonariusze wskazują, że nie powinniśmy klikać w żadne linki dołączone do wiadomości mailowych, czy SMS-ów. W okresie przedświątecznych w takich wiadomościach często jesteśmy proszeni o dokonanie niewielkiej płatności, by nasza paczka do nas dotarła lub przekierowana na inny adres.

Po otrzymaniu takiej wiadomości lepiej wykonać telefon do firmy, która realizuje naszą przesyłkę, by upewnić się, czy faktycznie konieczne jest uiszczenie dopłaty. To może uratować nasze oszczędności.

Fałszywy SMS/ YouTube @Gdzie taniej
Fałszywy SMS/ YouTube @Gdzie taniej
Fałszywy SMS/ YouTube @Gdzie taniej

Cyberprzestępcy podszywają się nie tylko pod firmy kurierskie, ale także pod firmy energetyczne, czy banki.

Dostaliście w ostatnim czasie podobną wiadomość?

To też może cię zainteresować: Robert Makłowicz zdradził czym się zajmował przed telewizyjnym debiutem. Fani kucharza nie mogą w to uwierzyć

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zachowanie księdza wywołało prawdziwą burzę. Na sytuację zareagowała już kuria. Co się stało

O tym się mówi w Polsce: Radosław Fogiel skomentował nowe informacje dotyczące wypadku kolumny z Beatą Szydło. "Gdzie tu skandal, gdzie tu nowość"

O tym się mówi na świecie: Harry przybył z dziećmi do Londynu na Boże Narodzenie bez Meghan. Dowodem na to ma być pewne zdjęcie. O co chodzi