Jak podaje portal "Super Express", choć do wyborów parlamentarnych zostało jeszcze dość dużo czasu, co jakiś czas publikowane są kolejne sondaże. Dzięki nim możemy zobaczyć, jak rozkładają się sympatie polityczne Polaków. Od pewnego czasu liderzy się nie zmieniają. Na kogo zagłosowaliby Polacy, gdyby wybory odbywały się teraz?

Kto ma powody do zadowolenia, a kto nie?

Kantar przeprowadził sondaż wyborczy na zleceni "Polityki". Respondentom biorącym udział w badaniu zadano pytanie, na którą partię oddaliby swój głos, gdyby wybory odbywały się teraz. Niestety powodów do zadowolenia nie ma ani przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości, jak i lider Platformy Obywatelskiej.

Donald Tusk/ screen youtube
Donald Tusk/ screen youtube
Donald Tusk/ screen youtube

Choć PiS nadal utrzymuje się na pierwszym miejscu, to jego poparcie osiągnęło poziom 27 procent. Warto przypomnieć, że w wielu wcześniejszych badaniach wynik partii rządzącej przekraczał znacznie 30 procent. Na drugim miejscu, z poparciem na poziomie 21 procent plasuje się PO. Na trzecim miejscu znajduje się zaś partia Szymona Hołowni Polska 2050, którą popiera 17 procent badanych.

Do Sejmu weszliby również przedstawiciele Lewicy (poparcie na poziomie 10 proc.), Konfederacja (7 proc.), a także Polskie Stronnictwo Ludowe z poparciem 5 proc. Poza Sejmem znalazłyby się Kukiz '15 oraz Porozumienie Jarosława Gowina.

Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka
Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka
Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka

Donald Tusk z pewnością nie może być zadowolony z tych wyników, bo choć jego partia nadal jest drugą siłą na sceni politycznej, to wciąż dzieli ją od PiS-u dość znacząca różnica. Poprawa wyniku PO będzie dla działaczy tej partii niełatwym zadaniem, choć nie raz sytuacja polityczna potrafiła nas zaskoczyć.

Myślicie, że faktycznie Donald Tusk ma powody do zmartwień?

To też może cię zainteresować: Donald Tusk zaliczył sporą wpadkę. Policja zatrzymała limuzynę, którą jechał lider Platformy Obywatelskiej

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Szef resortu finansów omówił sprawę 14. emerytur. Zdradził, czy będzie wliczona w przyszłoroczny budżet

O tym się mówi: Prezydent Andrzej Duda wspólnie z żoną pojawili się na koncercie TVP. Na scenie nie zabrakło gwiazd