Jak przypomina portal "Super Express", Danuta i Lech Wałęsowie mają imponujący staż małżeński, przekraczający pół wieku! W trakcie wspólnie spędzonych lat, mieli okazję przekonać się o blaskach i cieniach związku. Szczególnie mocno na ich relacji odbiło się zaangażowanie Lecha Wałęsy w działalność opozycyjną i polityczną. Prawdę o małżeństwie Danuta Wałęsa przez lata ukrywała, ale w końcu o wszystkim zdecydowała się szczerze opowiedzieć.

Danuta Wałęsa szczerze o swoim małżeństwie

Przez lata Danuta Wałęsa zajmowała się domem i małymi dziećmi. Lecha Wałęsę pochłaniała bowiem bez reszty działalność polityczna i opozycyjna. Przez lata pani Danuta tłumiła w sobie uczucia. Zdecydowała się opowiedzieć o nich długo po tym, jak jej mąż przestał pełnić funkcję prezydenta.

W wywiadzie udzielonym "Twojemu Stylowi", Danuta Wałęsa przyznała, że zawsze była sama, zarówno przed rokiem 80., jak i po nim. Przyznała wówczas, że buntowała się, prosiła męża, aby został w domu. Przypominała mu o tym, że mają dzieci i powinny one być dla nich priorytetem. Podkreśliła, że zawsze starała się być odpowiedzialna i nie pozwalała sobie na "żadne dramaty, rozpacze, rzeczy, które nie przystoją matce odpowiedzialnej za dom i rodzinę".

Danuta i Lech Wałęsowie/YouTube @ Sejm RP
Danuta i Lech Wałęsowie/YouTube @ Sejm RP
Danuta i Lech Wałęsowie/YouTube @ Sejm RP

Jest lepiej?

W ostatnich latach pani Danuta Wałęsa może częściej cieszyć się obecnością męża w domu, tym bardziej, kiedy epidemia koronawirusa ograniczyła byłemu prezydentowi możliwość zagranicznych wyjazdów. Mimo to, przyznaje, że Lech Wałęsa i teraz nie ma dla niej zbyt wiele czasu.

Każdy, kto śledzi media społecznościowe byłego prezydenta wie, że jest on w nich dość aktywny. Co ciekawe, Lech Wałęsa przyznał, że nie obchodzą w jakiś specjalny sposób rocznic. Stwierdził, że zbyt blisko są wieczności, aby myśleć o upływającym czasie.

Danuta Wałęsa/YouTube @Teren Rebelianta
Danuta Wałęsa/YouTube @Teren Rebelianta
Danuta Wałęsa/YouTube @Teren Rebelianta

Spodziewaliście się, że tak wygląda małżeństwo Wałęsów?

To też może cię zainteresować: Zenon Martyniuk szczerze o małżeńskim kryzysie. "Są różne sprawy w małżeństwie"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Szef resortu finansów omówił sprawę 14. emerytur. Zdradził, czy będzie wliczona w przyszłoroczny budżet

O tym się mówi: Donald Tusk ma twardy orzech do zgryzienia. Wyniki ostatniego sondażu z pewnością nie są dla niego wymarzone