Jak podaj portal "Super Express", aktualne prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wskazują, że cała Polska będzie musiała zmierzyć się z trudnymi warunkami meteorologicznymi. Co nas czeka w najbliższych dniach?

Święta pod znakiem ostrzeżeń meteorologicznych?

Najnowsze prognozy zagrożeń meteorologicznych nie są dla naszego kraju zbyt pomyślne. Już w Wigilię 24 grudnia w 15 województwach obowiązywać będą alerty pierwszego stopnia - wyjątkiem będzie województwo lubuskie.

W przeważającej części kraju (poza Ziemią Lubuską, Dolnym Śląskiem i Opolszczyzną) będziemy mieli do czynienia z opadami marznącego deszczu lub mżawki, prowadząc do powstania gołoledzi. Szczególną ostrożność powinni zachować nie tylko kierowcy, ale także piesi.

Prognoza zagrożeń na 24 grudnia/imgw.pl
Prognoza zagrożeń na 24 grudnia/imgw.pl
Prognoza zagrożeń na 24 grudnia/imgw.pl

Dodatkowo mieszkańcom województwa zachodniopomorskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego dokuczać mają silne porywy wiatru, których prędkość wyniesie od 60 do nawet 90 km/h.

Pierwszy dzień świąt

Na sobotę 25 grudnia IMGW prognozuje wprowadzenie alertów pogodowych pierwszego stopnia już we wszystkich województwach. W przeważającej części kraju (wyjątek stanowią Małopolska, Podkarpacie, Śląsk i Ziemia Świętokrzyska) temperatura spadnie poniżej 0, powodując zamarzanie mokrych nawierzchni.

Prognoza zagrożeń na 25 grudnia/imgw.pl
Prognoza zagrożeń na 25 grudnia/imgw.pl
Prognoza zagrożeń na 25 grudnia/imgw.pl

W województwach śląskim, małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim prognozuje się z kolei wystąpienie silnych porywów wiatru, które ponownie wyniosą od 60 do nawet 90 km/h.

Zachęcamy do regularnego śledzenia zagrożeń i zachowani ostrożności.

Na jaką pogodę w nadchodzące święta liczycie najbardziej?

To też może cię zainteresować: Jerzy Trela ma poważne problemy zdrowotne. Anna Dymna ujawniła jego najbliższe plany świąteczne. Nie będzie radośnie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ceny karpia niejednego klienta przyprawią o zawrót głowy. Jest znacznie drożej niż było rok temu

O tym się mówi: Figurka na świątecznej wystawie wywołała prawdziwą burzę. "Kpiny z milionów chrześcijan". O co chodzi