Jak przypomina portal "Super Express", w ubiegły piątek media obiegła informacja, że funkcjonariusze BOR składali fałszywe zeznania w sprawie wypadku rządowej kolumny z 2017 roku. Jedną z limuzyn podróżowała ówczesna premier Beata Szydło, która po ujawnieniu nowych faktów, zamilkła. Do Beaty Szydło z ważnym apelem zwróciła się posłanka Joanna Scheuring-Wielgus. Czego oczekuje od byłej premier?

Kłopoty Beaty Szydło?

W ostatni piątek w "Gazecie Wyborczej" były oficer BOR opowiedział, jak naprawdę wyglądał przejazd kolumny z panią premier Beatą Szydło w lutym 2017 roku. Ze słów funkcjonariusza wynika, że de facto on i jego koledzy składali przed sądem fałszywe zeznania dotyczące wypadku.

Piotr Piątek przyznał, że podróż kolumny odbywała się bez sygnałów dźwiękowych, które są jednym z warunków, aby pojazdy te mogły zostać uznane za uprzywilejowane. "Jechaliśmy po cichu, żeby nie wzbudzać sensacji. Żeby ludzie nie widzieli, że władza "się wozi i panoszy" - powiedział Piątek.

Wypadek rządowej kolumny/YouTube @Tomasz Mikos
Wypadek rządowej kolumny/YouTube @Tomasz Mikos
Wypadek rządowej kolumny/YouTube @Tomasz Mikos

Apel do Beaty Szydło

Od piątku sprawa jest szeroko komentowana i niestety obóz Zjednoczonej Prawicy nie może liczyć na szczególnie przychylne oceny. Praktycznie wszyscy zadają sobie pytanie, jakie zeznanie złożyła w sprawie tamtego wypadku ówczesna premier Beata Szydło. Jedną z zainteresowanych jest między innymi posłanka Joanna Scheuring-Wielgus.

To właśnie ona zaapelowała, żeby Beata Szydło opowiedziała o tym, jakie zeznania złożyła po wypadku, czy także utrzymywała, że sygnały dźwiękowe były włączone. Podkreśliła, że to niezwykle ważne, bo zniszczono życie młodego kierowcy, który zderzył się z limuzyną Szydło.

Joanna Scheuring-Wielgus/YouTube @Janusz Jaskółka
Joanna Scheuring-Wielgus/YouTube @Janusz Jaskółka
Joanna Scheuring-Wielgus/YouTube @Janusz Jaskółka

Myślicie, że poznamy zeznania Beaty Szydło?

To też może cię zainteresować: Figurka na świątecznej wystawie wywołała prawdziwą burzę. "Kpiny z milionów chrześcijan". O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: To jeden z najdroższych rozwodów na świecie. Będzie wart setki milionów. Władca Dubaju zaskoczony decyzją sądu

O tym się mówi: Niepokojące prognozy meteorologów na nadchodzące święta. Zapowiadane są ostrzeżenia. Co szykuje dla nas pogoda w najbliższe dni