Jak podają media, papież Franciszek postanowił złożyć życzenia Polakom okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wspominał w swoich życzeniach o radości i miłości, które powinniśmy mieć w sercach, naszych domostwach, oraz rodzinach.

Głowa Kościoła wspomina o uchodźcach i emigrantach

Popłynął także jego apel skierowany w stronę europejskich instytucji, aby wydały zezwolenie organizacjom kościelnym na zadbanie o uchodźców i imigrantów. Papież Franciszek w trakcie swojej audiencji w Watykanie zwrócił się do Polaków, aby w trakcie świąt Bożego Narodzenia towarzyszyła nam radość z z Bożej miłości, jaką nas obdarzył bezinteresownie i tak konkretnie, że jego miłość do nas stała się ciałem i pośród nas zamieszkała.

Papież Franciszek wyraźnie zwykły mówić okazywaniu miłosierdzia bliźniemu, a także wyzbyciu się wszelkiego dobra osobistego. Jego przemowy opierają się zwykle o narrację związaną z czerpaniem radości i przyjemności, a także okazywaniu mentalnego wyzbycia się chęci posiadania.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Jola Seniów (@tojajolanda)

W okresie świąt wielkanocnych na przykład, również wygłosił płomienne przemówienie, a homilia ta dotyczyła zapobiegania utraty kontaktu z naszym duchowym życiem i powrotu do tego, co związane jest z Bogiem. Obecnie papież Franciszek zwrócił się do Polaków, aby zachowując miłość w swoich sercach zechcieli zająć się uchodźcami i imigrantami.

O tym się mówi: To jeden z najdroższych rozwodów na świecie. Będzie wart setki milionów. Władca Dubaju zaskoczony decyzją sądu

Zerknij: Elżbieta Bator z "Rolnika" ujawniła rodzinną tajemnicę. Internauci poczuli obrzydzenie. O co chodzi

Zerknij: Prezydent Andrzej Duda wspólnie z żoną pojawili się na koncercie TVP. Na scenie nie zabrakło gwiazd