Jak podaje portal "O2", 6 września bieżącego roku w wieku 73 lat zmarł Adam Baumman. Aktor przez ponad cztery dekady związany był z Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego. W jego bogatym dorobku artystycznym znalazło się 130 kreacji teatralnych, a także występów w filmach. To ogromny cios dla jego fanów i współpracowników.

Odszedł Adam Baumann

Informacja o śmierci Adama Baumanna pojawiła się między innymi na stronie Teatru Śląskiego, z którym aktor związany był przez dziesięciolecia. "To jeden z tych ludzi, którzy pozostawiają po sobie ogromną pustkę, której nie sposób zapełnić…" - czytamy w poruszającym wpisie jego współpracowników.

Ze sceną teatralną Baumann związany był przez ponad pięćdziesiąt lat. Swoją bogatą karierą artystyczną zaczynał w Grudziądzu i Olsztynie. Potem trafił do Katowic, gdzie pozostał. Przez dekady udało mu się stworzyć wiele niezapomnianych kreacji - w sumie było ich aż 130! Wiele z nich nagrodzono Złotą Maską.

Kim był Adam Baumann?

Adam Baumann przyszedł na świat 27 marca 1948 roku w Grudziądzu. Swoją przygodę z profesjonalną sceną teatralną rozpoczął w sezonie 1967/68 w Teatrze Ziemi Pomorskiej w Grudziądzu. Od 1974 roku można go było oglądać w Teatrze im. Jaracza w Olsztynie. Od 1977 roku zaczęła się jego przygoda z Teatrem Śląskim.

W 1976 roku zdał eksternistycznie egzamin dla aktorów dramatu. Pod koniec września tego roku aktor miał wystąpić w premierowym spektaklu "Amator 2020".

Adam Baumann/YouTube @tvdron
Adam Baumann/YouTube @tvdron
Adam Baumann/YouTube @tvdron

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom Adama Baumanna składamy najszczersze kondolencje?

To też może cię zainteresować: Ewa Krawczyk potrzebuje pomocy lekarskiej? Co się dzieje z wdową po Krzysztofie Krawczyku

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Agata Duda w pewnej uroczej wiosce zrobiła furorę. Ludzie oniemieli. O co chodzi

O tym się mówi w Polsce: Nie cichną echa ostatnich wydarzeń z Beatą Kozidrak w roli głównej. Piosenkarka ponosi przykre konsekwencje swojego zachowania. O czym mowa

O tym się mówi na świecie: Sekrety ostatniego pożegnania księżnej Diany ujawnione. Co zabrała ze sobą