Jak podaje portal "O2", nie żyje Natabay Tinsiew mieszkający w wiosce Azefa w Afryce. Mężczyzna miał mieć 127 lat, co oznacza, że był najdłużej żyjącym człowiekiem w historii.

Przeżył 127 lat!

Informacje o śmierci Natabay'a Tinsiew'a podali jego najbiżsi. Mężczyzna miał odejść w ostatni poniedziałek mając za sobą 127 przeżytych lat. Miał odejść spokojnie w wiosce Azefa w afrykańskiej Erytrei, w której mieszka około 300 osób.

Natabay Tinsiew/YouTube @What is happening?
Natabay Tinsiew/YouTube @What is happening?
Natabay Tinsiew/YouTube @What is happening?

Akt urodzenia i akt chrztu Natabay'a Tinsiew'a wskazywały, że przyszedł on na świat w 1894 roku. W 2014 roku mieszkańcy wioski hucznie uczcili 120 urodziny mężczyzny. Wnuk 127-latka, Zere Natabay w rozmowie z dziennikarzami BBC wskazywał, że zgłosił swojego dziadka do księgi rekordów Guinnessa. Miał przedstawić w zgłoszeniu dokumenty potwierdzające wiek Tinisew'a i obecnie czeka na odpowiedź.

Jeśli wiek Natabay'a Tinsiew'a zostanie potwierdzony, wówczas uznany zostanie za najstarszego człowieka w historii, pozbawiając tego tytułu Francuskę Jeanne Calment - kobieta odeszła w 1994 roku, mając 122 lata.

127-latek doczekał się narodzin piątego pokolenia swoich potomków. Jego bliscy podkreślają, że był niezwykle dobrym, miłym i pełnym ciepła człowiekiem. Przez całe swoje długie życie był ogromnie pracowity i wykazywał się wobec wszystkich opiekuńczością. Wnuk zdradził także tajemnicę jego długowieczności. Miała nią być "cierpliwość, hojność i radość".

Ostatnie pożegnanie/YouTube @Tygodnik Podhalański
Ostatnie pożegnanie/YouTube @Tygodnik Podhalański
Ostatnie pożegnanie/YouTube @Tygodnik Podhalański

Jak myślicie, uda się komuś pobić rekord 127-latka?

To też może cię zainteresować: Przykre wieści płyną ze świata kina. Odszedł znany aktor. Widzowie pokochali go za występy w "07 Zgłoś się" oraz w "Świecie według Kiepskich

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jak układają się relacje Piotra Żyły i Marceliny Ziętek? Ukochana skoczka zdecydowała się na bardzo odważny krok. O czym mowa

O tym się mówi: Rachunki za prąd w przyszłym roku wzrosną. Prezes URE ogłosił nowe stawki. Domowe budżety z pewnością na nich ucierpią

Z życia gwiazd: Czy Jennifer Aniston i Brad Pitt są znowu razem? Internet huczy od domysłów