Jak podaje portal "Parenting", firma The Boppy Company podjęła decyzję o wycofaniu z obrotu sepcjalnych poduszek dla niemowląt. Powodem takiej decyzji była śmierć ośmiu dzieci. Niebezpieczny produkt dostępny był również w Polsce. Przedstawiciele firmy apelują o to, aby ich nie używać.

Poduszka przyczyną śmierci ośmiorga dzieci

Rodzice chcą zapewnić swoim pociechom wszystko, co najlepsze. Komplementując wyprawkę starają się, żeby nie zabrakło w niej potrzebnych maluszkowi rzeczy. Kupują kocyki, kokony, leżaczki i poduszki. Okazuje się, że nie wszystkie produkty, jakie znajdziemy w sklepach z artykułami dla dzieci.

Poduszki/boppy.com
Poduszki/boppy.com
Poduszki/boppy.com

Tak było w przypadku poduszki firmy The Boppy Company. Pochodząca z Ameryki firma sprzedawała poduszki również w Polsce. Ze sklepów wycofano poduszki Boppy Hug&Nest, które w obrocie znajdowały się od 2004 roku. Przyczyną wycofania była śmierć ośmiu dzieci. Niemowlęta te udusiły się - położene na plecach, brzuchu i boku.

"Wymienione produkty nie są bezpieczne dla niemowląt ze względu na ryzyko uduszenia" - wskazuje Robert S. Adler, szef Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich. Produkt dostępny był również w naszym kraju - dystrybutorem była firma Chicco.

Firma opublikowała w sieci oświadczenie, w którym wyraziło ubolewanie śmiercią ośmiorga dzieci, jednocześnie podkreślając, że poduszki nie były przeznaczone do spania i użytkowania bez nadzoru osób dorosłych. Poduszki wycofano zarówno w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz w Europie.

Używaliście tych poduszek?

To też może cię zainteresować: Prezydent Andrzej Duda chce ustanowienia kolejnego święta państwowego. Czy możemy spodziewać się dnia wolnego od pracy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Emerytów czekają spore zmiany. Rząd planuje wprowadzić ogromną ulgę. Kwota robi wrażenie. Kto będzie mógł z niej skorzystać

O tym się mówi: Popularny problem stanie się powodem dla L4? Do tej pory nie było traktowane jak choroba. Teraz czekają nas zmiany

Z życia gwiazd: Mieczysław Szcześniak przeszedł prawdziwą traumę. Dlaczego nagle zniknął z mediów i co dziś porabia