Jak podaje portal "Interia", nie żyje Bogdan Kulik. Artysta odszedł w niedzielę 28 listopada. W mediach społecznościowych pożegnała go między innymi aktorka Krystyna Janda, określając go nie tylko "legendą polskiej muzyki rozrywkowej", ale także "nadzwyczajnym kolegom" i "cudownym człowiekiem".

Nie żyje Bogdan Kulik

Informację o śmierci Bogdana Kulika przekazała Autorska Szkoła Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w Warszawie, gdzie uczył gry na perkusji. Tę smutną wiadomość przkazała również aktorka Krystyna Janda. Wskazała, że pojechali wspólnie do Kołobrzegu, gdzie wspólnie grali "Zapiski z wygnania".

Pożegnali się wieczorem. Bogdan Kulik pożegnał się z nimi wieczorem, słowami "do jutra", niestety już się nie obudził. "Zagraliśmy dziś bez Niego, bez perkusji najsmutniejszy spektakl w życiu" - napisała w mediach społecznościowych Krystyna Janda.

Bogdan Kulik występował w sekcji rytmicznej duetu fortepianowego Marek i Vacek. Występował także w Orkiestrze Tanecznej Polskiego Radia i Telewizji, Big Bendzie Studio S-1 Polskiego Radia i Telewizji Andrzeja Trzaskowskiego, a także zespole ARP Life Andrzeja Korzyńskiego. To właśnie wspólni z ARP Kulik nagrał muzykę do wielu kultowych polskich filmów, w tym m.in. "Sami swoi", czy "Nie ma mocnych".

Występował z wieloma największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej, grając jako perkusista sesyjny. Był również nauczyciele gry na perkusji, przekazując swoją bogatą wiedzę kolejnym pokoleniom.

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom Bogdana Kulika składamy najszczersze wyrazy współczucia.

To też może cię zainteresować: Cena wigilijnego karpia w 2021 roku. Specjaliści prognozują, ile zapłacimy przed Bożym Narodzeniem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jeśli marzysz o śnieżno-białych firankach, warto poznać tę metodę. Koronkowe firanki odzyskają świeżość i biel

O tym się mówi w Polsce: Prezydent Andrzej Duda przyłapany na ogromnej wpadce. Internauci są bezlitośni

O tym się mówi na świecie: Wielka tajemnica księżnej Diany ujawniona. Czy to ona pierwsza zdradziła Karola