Jak przypomina portal "Pomponik", Don Vasyl nigdy nie ukrywał, że jest człowiekiem wierzącym i wiara stanowi dla niego niezwykle ważny element życia. Przyznał jednocześnie, że nigdy nie daje na tacę. Zdradził powód takiego postępowania.

Don Vasyl nigdy nie daje w kościele na tacę

Don Vasyl udzielił szczerego wywiadu portalowi "Pomponik". Jak przyznał, dla Romów wiara w Boga jest ważnym elementem życia. Bóg stawiany jest przez nich na pierwszym miejscu, wyżej niż rodzina i najbliżsi. Jednocześnie muzyk przyznał, że nigdy nie daje pieniędzy na tacę. Dlaczego?

Jak wyjaśnił Don Vasyl, w wierze nie chodzi o to, aby dawać pieniądze, bo przecież "odkupienia się nie kupi". Jak sam przyznał, nie pojawia się co niedzielę w kościele, bo w weekendy głównie koncertuje. Zapewnił jednak, że kiedy tylko uda mu się znaleźć wolną chwilę, to idzie do kościoła. "Pomodlę się i gromnicę zostawiam przy ołtarzu" - wyznał.

Dla wielu takie stanowisko jest dość zaskakujące. Wielu wiernych za coś naturalnego uznaje wrzucenie choćby symbolicznej kwoty na tacę. Całą rozmowę z Don Vasylem możecie zobaczyć tutaj.

Don Vasyl/YouTube @Wydawnictwo Muzyczne Folk
Don Vasyl/YouTube @Wydawnictwo Muzyczne Folk
Don Vasyl/YouTube @Wydawnictwo Muzyczne Folk

Sens tacy

Nie jest tajemnicą, że pieniądze zebrane w czasie składki na nabożeństwach są przeznaczane na utrzymanie parafii, a część trafia do diecezji. Jak przekonuje portal "Adonai", poza wymiarem praktycznym ma ona również charakter duchowy.

Przekazanie ofiary na tacę, ma być częścią złożenia samgo siebie Chyrystusowi. "Wyrażamy to w modlitwie, ale także w postaci daru materialnego, czegoś, co mnie namacalnie kosztuje" - czytamy na "Adonai".

Taca/YouTube @Ks. Prałat Waldermar Wsteczny homilie i kazania
Taca/YouTube @Ks. Prałat Waldermar Wsteczny homilie i kazania
Taca/YouTube @Ks. Prałat Waldermar Wsteczny homilie i kazania

Co sądzicie o tacy?

To też może cię zainteresować: Ivan Komarenko nie przebiera w słowach. "Obyśmy nie oglądali za pięć lat Małysza". O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Klient baru poprosił o rachunek, ale nie chciał zapłacić tej kwoty. Jego zachowanie zapadnie w pamięci wszystkich pracowników

O tym się mówi: Rekordowa waloryzacja emerytur w 2022. Czy podwyżka będzie dla seniorów odczuwalna

Z życia gwiazd: Dorota Rabczewska usłyszała jeden zarzut, a Emil aż 40. Gwiazda opublikowała oświadczenie