Jak podaje portal "Wirtualna Polska", królowa Elżbieta II wciąż nie może pogodzić się z odejściem swojego ukochnego męża, a już spadł na nią kolejny cios. Brytyjska monarchinii pożegnła właśnie Ann Fortune FitzRoy, która służyła jej przez blisko siedem dekad. Kobieta zmarła w wieku 101 lat.

Nie żyje Ann Fortune FitzRoy

Ann Fortune FitzRoy na dworze królowej Elżbiety II, pełniła funkcję "Mistress of the Robes" czyli była główną garderobianą władczyni. To ona dbała o to, aby stroje, w których pojawiała się monarchinii nie tylko były stosowne do okazji, ale także zachwycały. Wiadomo jednak, że zmarła kobieta była jedną z wiernych powiernic brytyjskiej królowej.

O ich zażyłych stosunkach może świadczyć choćby fakt, że królowa Elżbieta II zgodziła się zostać matką chrzestną drugiej córki Ann Fortune FitzRoy.

Królowa Elżbieta II/YouTube @Dla Ciekawskich
Królowa Elżbieta II/YouTube @Dla Ciekawskich
Królowa Elżbieta II/YouTube @Dla Ciekawskich

Strata wciąż boli

W tym roku królowa Elżbieta II pożegnała swojego ukochanego męża, księcia Filipa. Książę zmarł 9 kwietnia bieżącego roku, zaledwie 2 miesiące przed swoimi 100. urodzinami. Para wzięła ślub w 1947 roku i przeżyła ze sobą 73. lata.

W 1948 roku na świecie pojawiło się ich pierwsze dziecko, książę Karol. Niespełna dwa lata później, parze królewskiej urodziła się córka Anna. W 1960 roku urodził się kolejny syn pary Andrzej, a cztery lata później Edward.

Królowa Elżbieta II i książę Filip/YouTube @Dla Ciekawskich
Królowa Elżbieta II i książę Filip/YouTube @Dla Ciekawskich
Królowa Elżbieta II i książę Filip/YouTube @Dla Ciekawskich
v

Informacja o śmierci księcia Filipa była ogromnym wstrząsem nie tylko dla jego żony i najbliższych, ale także dla Brytyjczyków i wielbicieli rodziny królewskiej na całym świecie. Jedno jest pewne, to nie są łatwe miesiące dla królowej Elżbiety II.

To też może cię zaintresować: Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie nowych obostrzeń. Jakich restrykcji należy się spodziewać w czasie świąt

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Odszedł kolejny aktor występujący w serialu "Świat według Kiepskich". Kondolencje płyną z całej Polski

O tym się mówi: Żona premiera Mateusza Morawieckiego przerwała milczenie. Padły mocne słowa. O co chodzi

Z życia gwiazd: Brad Pitt i Sharon Stone odnowili starą relację. Co na to była żona Angelina Jolie